Nabijanie klimatyzacji

Klimatyzacja to z pewnością komfortowe udogodnienie, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie i podróże autem, przede wszystkim latem. To dzisiaj praktycznie powszechny element w samochodach, a podczas wakacji nie potrafimy często funkcjonować bez ochłody płynącej z układu wentylacyjnego. Niestety, najczęściej bywa tak, że przypominamy sobie istnieniu klimatyzacji wtedy, gdy za oknem temperatura sięga już 30 stopni Celsjusza, a brak czynnika chłodzącego bardzo mocno doskwiera. Dlatego o ewentualnym uzupełnieniu czynnika warto pomyśleć zdecydowanie wcześniej, na przykład już wiosną, by potem nie było niespodzianki.

Jeśli idzie o nabijanie klimatyzacji w samochodach, oferujemy usługi naszych specjalistów przez okrągły rok. Fakt, że latem klientów bywa więcej, ale nie ma się co dziwić, w końcu prawidłowo funkcjonująca wentylacja gwarantuje komfort i zdecydowanie ogranicza zmęczenie kierowcy. Wpływa także na koncentrację osoby za kierownicą, a zatem ma też znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich pasażerów. Nie można więc bagatelizować braku czynnika w układzie. W takim mieście, jak Warszawa, gdzie bywa, iż sporo czasu spędza się stojąc w korkach, chłód płynący z przewodów klimatyzacji jest na wagę złota. Nasi specjaliści gwarantują, że nabijanie klimatyzacji nie zabierze dużo czasu i szybko będziecie mogli ruszyć w dalszą drogę, w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach.

Klimatyzacja ważna także zimą

Choć klimatyzacja kojarzy się przede wszystkim z latem, to warto pamiętać, że czynnik chłodzący ulatnia się także w zimowych miesiącach. Może się bowiem na przykład pojawić nieszczelność w układzie. Inna sprawa, że powinno się uruchamiać klimatyzację także jesienią i zimą. Z jednej strony pomaga to odparować szyby, ponieważ uruchamianie układu osusza powietrze. Przy okazji unika się zawilgocenia, czyli ewentualnego pojawienia grzybów i bakterii. Z drugiej strony, czynnik zawiera substancje smarujące, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego układu. Brak odpowiedniego smarowania może spowodować eksploatację bądź uszkodzenia elementów wentylacji. Z tego powodu zalecane jest włączanie układu także zimą i dlatego systematyczne napełnianie klimatyzacji czynnikiem jest istotne, aby pozostawał on na odpowiednim poziomie.

Napełniona klimatyzacja pozwoli uniknąć awarii

Odpowiednia dbałość o dostateczną ilość czynnika chłodzącego pozwoli nie tylko zachować komfort w upalne dni, ale także sprawi, że układ klimatyzacji będzie funkcjonował prawidłowo oraz uniknie się ewentualnych usterek, choćby związanych ze wspomnianym brakiem smarowania. W naszym serwisie oferujemy kompleksową usługę, czyli cały serwis, w tym napełnianie klimatyzacji czynnikiem z olejem smarującym. Dzięki temu można cieszyć się sprawnie działającym układem wentylacyjnym i łatwiej unikać awarii.

Układ klimatyzacji funkcjonuje tak, jak powinien, tylko w sytuacji, gdy ilość czynnika jest na prawidłowym poziomie. Brak uzupełnionego czynnika może więc oznaczać, iż klimatyzacja nie będzie działała wydajnie, a to z kolei może prowadzić do następnych problemów. Efektem końcowym zaniedbań może być nawet awaria sprężarki, której z pewnością warto unikać. Zachęcamy do ustalenia z nami dogodnego terminu na napełnianie klimatyzacji, aby w późniejszym okresie nie musieć zostawiać auta na dłużej mechanikowi.

Warto także podkreślić, że przy okazji uzupełniania czynnika chłodzącego wypada sprawdzić szczelność całego układu. Co roku ulatnia się z niego około jednej dziesiątej czynnika, a nawet więcej. Poza tym jeśli klimatyzacja przestaje chłodzić, nawet wówczas gdy niedawno została napełniona, może to oznaczać, iż czynnik opuszcza układ samoczynnie w nieszczelnych miejscach. Wówczas konieczny jest serwis. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego zakładu, by wyeliminować wszelkie niedogodności i uszkodzenia.

Umów się na napełnianie klimatyzacji

Ilość czynnika, który powinien zostać uzupełniony w układzie, zależy od tego, ile go brakuje czy jaki jest model pojazdu. Na czym polega nabijanie klimatyzacji? Odsysa się czynnik, a następnie sprawdza szczelność układu. Potem należy napełnić instalację czynnikiem i sprawdzić jej działanie po nabiciu. Przypomnijmy, jeżeli czynnika chłodzącego jest zbyt mało, klimatyzacja przestaje działać wydajnie. Będziemy odczuwać chłód, to fakt, ale na pewno funkcjonowanie układu dalekie będzie od stuprocentowego. Dlatego że niski jest poziom oleju smarującego, to sprężarka nie działa w pełni sprawnie i może to doprowadzić do awarii, za której usunięcie zapłaci się dużo więcej, niż za napełnianie klimatyzacji czynnikiem do poziomu, jaki jest wymagany w konkretnym modelu. Zachęcamy więc do skorzystania z naszych usług. Warszawa i okolice to teren naszego działania, ale jeśli jesteś mieszkańcem innej miejscowości, a na przykład przyjeżdżasz przez stolicę, to także zapraszamy. Dzięki naszym usługom będzie mógł kontynuować podróż w zdecydowanie lepszych warunkach, szczególnie kiedy termometr wskazuje ponad 30 stopni.

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas na mapie