Naprawy bieżące

Obok wielu innych usług, w ofercie firmy DPF Technologies znajdują się bieżące naprawy samochodów. Do ich zakresu należą m.in. takie czynności serwisowe jak naprawa silnika, sprzęgła czy skrzyni biegów. Auto-serwis DPF Technologies znajduje się w dogodnej dla mieszkańców Warszawy lokalizacji na Mokotowie. Łatwo dojechać do nas z każdego zakątka stolicy. Dzięki pobliskiemu węzłowi dróg krajowych z naszych usług chętnie korzystają także klienci spoza Warszawy. Z dumą możemy zaproponować Państwo usługi najwyższej jakości.

Naprawy bieżące pojazdów

Naprawy bieżące obejmują rutynowe czynności związane z okresową wymianą zużytych elementów pojazdu. Dotyczą także najczęstszych uszkodzeń. Auto-serwis DPF Technologies oferuje usuwanie usterek zespołu napędowego (silnika i jego osprzętu) oraz układu przeniesienia napędu (sprzęgła, skrzyni biegów, mechanizmów różnicowych czy półosi napędowych). Niezbędne naprawy bieżące mogą też dotyczyć zawieszenia, układu hamulcowego, elektrycznego czy wydechowego. Jeśli chodzi o te ostatnią dziedzinę, nasza firma słynie w Warszawie ze swojej wysokiej specjalizacji w zakresie regeneracji filtrów cząstek stałych (DPF). Naprawy bieżące są wykonywane w auto-serwisie DPF Technologies przez 7 dni w tygodniu, co zwiększa dostępność naszych usług i możliwość wyboru najodpowiedniejszego dla Klienta terminu naprawy.

Rutynowe naprawy silnika

Niegdyś naprawa silnika i jego regulacja były zadaniami, których w domowych warunkach mogli się podjąć amatorzy motoryzacji. Zapłon starszych pojazdów sterowany był mechanicznie i jego ustawienia można było zmienić jedynie z użyciem śrubokrętu. Nowoczesne silniki wyposażone są w układy zapłonowe i wtryskowe sterowane przez komputery pokładowe. W zależności od wielu danych docierających ze specjalnych czujników, dynamicznie dobierają one parametry zasilania motoru w paliwo oraz jego spalania. Dzięki temu silnik uzyskuje maksymalną moc i efektywność pracy, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa i zachowaniu maksymalnej czystości spalin. Przy tak skomplikowanym systemie naprawa silnika wymaga nie tylko dobrego zespołu mechaników, ale również elektroników samochodowych. Do rozpoznania i usunięcia usterek potrzeba specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Konieczne jest zwykle także wykorzystanie profesjonalnych urządzeń do komputerowej diagnostyki silnika. Dlatego dziś naprawą silników muszą zajmować się profesjonalne auto-serwisy.

Wykonywane przez DPF Technologies czynności serwisowe dotyczące silnika to wymiana oleju, świec zapłonowych, filtrów powietrza i oleju, a po określonym przebiegu – również paska czy łańcucha rozrządu. Niekiedy niezbędna może być np. naprawa czy montaż nowej pompy wodnej albo chłodnicy, a przy pogorszeniu warunków pracy silnika – wymiana sondy lambda lub regeneracja turbosprężarki, wtryskiwaczy czy pompy wtryskowej. Naprawiamy również uszkodzenia osprzętu takiego jak alternatory, rozruszniki czy sprężarki klimatyzacji.

Profesjonalna naprawa sprzęgła

Sprzęgło w pojeździe podlega nieustannym, dynamicznym obciążeniom. Intensywna lub długotrwała eksploatacja(szczególnie w warunkach miejskich) powoduje szybkie zużywanie się tej części układu przeniesienia napędu. Podobnie ma się sytuacja np. w przypadku pojazdów o dużej mocy, których sprzęgło nie było dobrze dostosowane do najsilniejszej z montowanych wersji silnika.

Naprawa sprzęgła wymaga profesjonalnych umiejętności i specjalistycznego zaplecza warsztatowego. Niezbędne bywa przy tym wyjęcie skrzyni biegów, co jest poważnym i pracochłonnym zadaniem. Często jednak dopiero po tej operacji możliwa jest ocena stanu sprzęgła i podjęcie decyzji o jego naprawie lub wymianie. Przyczyną „ślizgania się” czy szarpania tego mechanizmu może być np. zużycie jego okładzin, niesprawność układu wyciskowego, uszkodzenie tarczy czy jej sprężyn. W niektórych przypadkach możliwe jest zastąpienie zużytych elementów, jednak łączenie części używanych z nowymi zwykle nie jest wskazane. Dlatego często najlepszą metodą przywrócenia autu pełnej sprawności jest wymiana sprzęgła.

Dlaczego wyjęcie skrzyni biegów jest trudnym zadaniem?

Wyjęcie skrzyni biegów z pojazdu jest skomplikowaną, wymagającą wprawy i doświadczenia czynnością – praktycznie niemożliwą w warunkach amatorskiego warsztatu. Dysponując specjalistycznym sprzętem i fachową kadrą możemy zagwarantować, że operacja ta nie spowoduje uszkodzeń skrzyni biegów, półosi ani innych elementów pojazdu. Zapewniamy również precyzyjny ponowny montaż pojazdu – z zachowaniem standardów producenta.

Dodatkowo, po wyjęciu skrzyni biegów w auto-serwisie możemy dokonać oceny jej szczelności oraz poziomu i stopnia zużycia oleju przekładniowego. W ramach tej skomplikowanej operacji możemy też sprawdzić stan układu zmiany biegów oraz skontrolować półosie napędowe i przeguby. Po wykonaniu każdej naprawy wykonujemy kontrolę prawidłowości wszystkich podłączeń oraz działania zespołu przeniesienia napędu. Możliwe jest też sprawdzenie zbieżności kół oraz jej korekta.

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas na mapie